Fejlesztőközpont autizmussal élő gyermekek számára

Szerző
Fetter Anna
Konzulens
Kemes Balázs DLA
Tantárgy
Diplomatervezés
Év
2023/24
Letölthető dokumentáció
Fejlesztőközpont autizmussal élő gyermekek számára, Pesthidegkút Váry köz 7-9. Olyan gyermekeknek hoztam létre a központot, akik kevésbé érintettek az autizmus spektrum zavarban. A helyszínválasztásnál fontos volt, hogy a fejlesztőközpont környezetében legyenek olyan óvodák és iskolák, ahol fogadnak autista gyerekeket. A választott telken található a Váry-Szabó kúria, mellé terveztem a központot, mely pavilonként jelenik meg a kertben. Autistáknak való tervezéskor a tereket nem funkcionálisan, hanem ingerszintjük szerint kell csoportosítani. A csoportos termek a magasabb ingerűek. Közepes ingerű terek a kiszolgáló helyiségek, menekülő terek. Az alacsony ingerű egyéni fejlesztőtermek közvetlen kapcsolattal a látvány kertre néznek.