Tudományos Diákköri Konferencia Program 2020. november 12.

BME Építészmérnöki Kar – Középülettervezési Tanszék

 

A 2020. évi Művészeti és Tudományos Diákköri Konferenciára a Középülettervezési Tanszék három új tervezési stúdiójához kötődően (Építészet és emlékezet Stúdió, Fenntartható közösségek Stúdió és Innovatív közösségi terek Stúdió) három építőművészeti/alkotói szekciót hirdetett, az évek óta izgalmas egyéni témákkal, a közösségi építészet elméleti aspektusaival foglalkozó „Kortárs építészet – Elmélet – Kritika” tudományos szekciója mellett.

A 3+1 szekció prezentációi 2020. november 12-én a Középülettervezési Tanszék TDK Teams csoportjában (kód: kkp4vcw), vagy közvetlenül a következő linkeken követhetők figyelemmel:

01 Csillagda szekció (kezdés 9.00): link

02 Máltai kápolna szekció (kezdés 8.30): link

03 Restart szekció (kezdés 9.00): link

+1 Kortárs építészet / Elmélet / Kritika szekció (kezdés 9.00): link

A négy szekció közös eredményhirdetése 2020. november 12. 16.30-kor kezdődik a Középülettervezési Tanszék TDK Teams csoportjának “General” csatornáján: link

 

01 Közép – Csillagda szekció

Zsűrielnök: Dévényi Tamás, Budapesti Műhely
Zsűritagok: Kalmár László, Zsuffa és Kalmár Építész Műterem
Marián Balázs DLA, Gereben Marián Építészek
Biri Balázs, Hetedik Műterem
Titkár: Sámson Kinga, BME ÉPK, Középülettervezési Tanszék

09.00 Bevezető

09.10 CSEHI ESZTER KATALIN, LÉSTYÁN ENIKŐ, ISTVÁN NÓRA: “In Schönheit sterben zu lassen” – “Szépségében halni hagyni” (konz.: Szabó Levente DLA, Dr. Halmos Balázs)

09.40 VULETA MIONA: Csillagda (konz.: Schrammel Zoltán DLA, Kőhalmy Nóra)

10.10 BODÓ SÁRA BORBÁLA, SZEITL VIRÁG NÓRA, ROSTÁS NIKOLETT: Kertek alatt (konz.: Balázs Mihály DLA)

10.40 Szünet

10.55 OROSZ HELGA, GAÁL RENÁTA: Természet rejtette történetek (konz.: Kronavetter Péter DLA)

11.25 VÖRÖS-GRIGORIU ESZTER, SZABÓ PETRA, RACSKÓ ANNA: Csillagösvény (konz.: Szabó Levente DLA)

11.55 URBÁN RÉKA, SZVATH RÉKA: Lenyomat (konz.: Vannay Miklós DLA)

12.25 GYÖNGYÖSI ESZTER, NAGY OLIVÉR: Galagonyás Menedék ((konz.: Kronavetter Péter DLA, Dr. Fekete Csaba József)

 

02 Közép – Máltai kápolna szekció

Zsűrielnök: Vecsei Miklós, Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Zsűritagok: Golda János, M-Teampannon
Czigány Tamás DLA, Czita Építész Iroda
Hory Gergely, Partizan Architecture
Sándor Bertalan Brúnó, Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Titkár: Rose Balázs, BME ÉPK, Középülettervezési Tanszék

08.30 Bevezető

08.40 DÉNES-ÁRVAI ANGÉLA, MÁTÉ MANDA: Adaptatio (konz.: Vannay Miklós DLA)
Konzulens: Vannay Miklós DLA, BME ÉPK, Középülettervezési Tanszék

09.05 KAMASZ KLAUDIA, VARGA BOGLÁRKA: Melegedőház (konz.: Kronavetter Péter DLA)

09.30 BERZSÁK BARNA, KOSZTYA CSILLA: Agapé (konz.: Szabó Levente DLA)

09.55 CSERHÁTI DÁNIEL, CSEKEI FRUZSINA RITA: Egyházi, közösségi tervezés (konz.: Kemes Balázs DLA)

10.20 SURJÁN BOTOND, ILLÉS VERONIKA, TÓTH SOMA PÉTER: Stáció (konz.: Dr. Halmos Balázs, Kronavetter Péter DLA)

10.45 GUO HUINI, PRÉPOST ADRIENN ANNA: Lélek a Térben (konz.: Kemes Balázs DLA)

11.10 SKREK ÁGNES ZSÓFIA, BERGHAUER ROLAND, ZSLEBICS JUDIT: …pontozat (konz.: Fejérdy Péter DLA)

12.35 ÖRÖKÖS-TÓTH ESZTER, HOFFMANN ESZTER KLÁRA: Természetesen – Jelenlét a megtörtségben (konz.: Kemes Balázs DLA)

12.00 Szünet

12.30 SZEPESI ZSÓFIA, SURI SÁRA: Abba szeretünk ami csorba (konz.: Fejérdy Péter DLA)

12.55 KOROMPAY ÖRS, HOLCSEK TAMÁS, BAKSA ZSÓFIA MAGDOLNA: Formálódó jövő (konz.: Fejérdy Péter DLA)

13.20 FERENC ANDRÁS, HOSSZÚ KARINA DÓRA: A múlt körvonalai (konz.: Fejérdy Péter DLA)

13.45 BOROS JUDIT, BUZÁS CSENGE, BUZÁS SAROLTA: Zöld oázis (konz.: Kemes Balázs DLA)

14.10 GUNTHER ÁGOTA: A kert leple alatt (konz.: Dr. Halmos Balázs, Kronavetter Péter DLA)

14.35 TÓTH TIMON, MELCHER MÁRK, FARKAS DÁNIEL: Közösségi építés – közösségépítés (konz.: Fazekas Katali DLA, Dr. Halmos Balázs, Major Zoltán)

 

03 Közép – Restart szekció

Zsűrielnök: Dr. Somogyi Krisztina, Építészfórum
Zsűritagok: Török Dávid DLA, DMB Építész Műterem
Gyürki-Kiss Pál, MARP Építészstúdió
Hámori Péter, GUBAHÁMORI
Titkár: Bedecs-Varga Éva, BME ÉPK, Középülettervezési Tanszék

09.00 Bevezető

09.10 HUSZÁR BORÓKA MÁRTA, GILL BLANKA: Restart a bérházaknak (konz.: Karácsony Tamás DLA)

09.40 TÓTH PETRA: A triázs védelme (konz.: Bartha András DLA, Szilágyi Norbert)

10.10 MUDRA ANDRÁS LÁSZLÓ, KOVÁCS KINCSŐ: Lépések a múlt felé (konz.: Balázs Mihály DLA)

10.40 Szünet

10.55 KOVÁCS FRUZSINA: A felejTÉR (konz.: Balázs Mihály DLA)

11.25 CSANÁDY ANNA DOROTTYA, VARGA LIZA: Térbeli Idő (konz.: Balázs Mihály DLA)

11.55 VELINSKY DÓRA, SOÓS ZSÓFIA FRUZSINA: CoVIDEO (konz.: Balázs Mihály DLA)

 

04 Közép – Kortárs építészet / Elmélet / Kritika szekció

Zsűrielnök: Szentirmai Tamás DLA, DE Építészmérnöki Tanszék
Zsűritagok: Fazekas Katalin DLA, BME ÉPK, Középülettervezési Tanszék
Kovács Dániel
Bun Zoltán PhD
Wettstein Domonkos PhD, BME ÉPK, Urbanisztika Tanszék
Titkár: Deichler Tímea, BME ÉPK, Középülettervezési Tanszék

09.00 Bevezető

09.10 ZACHER BENDEGÚZ: Referencia nélküli építészet – Valerio Olgiati építészete saját tervezéselméletének tükrében (konz.: Szabó Levente DLA)

09.40 MOLNÁR CSENGE VIRÁG, SOMLÓI-FAZEKAS LUCA: GANG_beKÖLTÖZÉS – a belső udvarok élete a régi pesti zsidónegyedben (konz.: Szabó Levente DLA)

10.10 KUSTRA VENCEL: Név nélküli építészet Európában (konz.: Szabó Levente DLA)

10.40 GÁCSI ZSUZSANNA: A topográfia emlékei:Dimitris Pikionis ösvényei az athéni Akropoliszon (konz.: Szabó Levente DLA)

11.10 Szünet

11.25 KISS BOGDÁN LEMUEL: Pengecsattogás a zsinagógában – Az angyalföldi imaház átalakulása (konz.: Szabó Levente DLA)

11.55 FARKAS ANNA VIRÁG: Párhuzamos stratégiák Eladio Dieste, Reischl Gábor és Diébédo Francis Kéré építészetében (konz.: Kemes Balázs DLA)

12.25 ETTER-DOMOSZLAY TAMÁS: Vízparti területfoglalások (konz.: Fejérdy Péter DLA)

12.55 BÁNSZEGI BÍBORKA, MACSEK KATA: Trianon emlékezete, avagy a Nemzeti Összetartozás Emlékhelye (konz.: Szabó Levente DLA)

13.25 LÉSTYÁN ENIKŐ: A traumatikus múlt nyomában – A nemzetiszocialista időszak építészeti örökségének kortárs értelmezései (konz.: Szabó Levente DLA)

13.55 GÁTFALVI ESZTER PETRA: James Simon Galerie – Klasszicizálás kortárs felfogásban (konz.: Klobusovszki Péter DLA)