TDK díjazottjaink

TDK 2020 – tanszéki szekcióink díjazottai

Hallgatóink idén is sikeresen szerepeltek az idei TDK-konferencián, mindannyiuknak ez úton is gratulálunk!díjazott pályaművek a tanszék által meghirdetett 3+1 szekcióban:

Csillagda – az Építészet és emlékezet stúdió művészeti szekciója

 

I. helyezett, Építészmérnöki Kar Különdíj – művészeti

Természet rejtette történetek

Szerzők: Orosz Helga, Gaál Renáta

Konzulens: Kronavetter Péter DLA

 

II.helyezett

“In Schönheit sterben zu lassen” – “Szépségében halni hagyni”

Szerzők: Csehi Eszter Katalin, Léstyán Enikő, István Nóra

Konzulens: Szabó Levente DLA, Dr. Halmos Balázs

 

II.helyezett

Galagonyás Menedék

Szerzők: Gyöngyösi Eszter, Nagy Olivér

Konzulens: Kronavetter Péter DLA, Dr. Fekete Csaba József

 

III. helyezett, HK Prezentációs Különdíj

Csillagösvény

Szerzők: Vörös-Grigoriu Eszter, Szabó Petra, Racskó Anna

Konzulens: Szabó Levente DLA

 

Dícséret

Kertek alatt

Szerzők: Bodó Sára Borbála, Szeitl Virág Nóra, Rostás Nikolett

Konzulens: Balázs Mihály DLA

 

Középülettervezési Tanszék Különdíja

Csillagda

Szerzők: Vuleta Miona

Konzulens: Schrammel Zoltán DLA, Kőhalmy Nóra

 

Metszet folyóirat előfizetés

Lenyomat

Szerzők: Urbán Réka, Szvath Réka

Konzulens: Vannay Miklós DLA

 

Máltai kápolna – a Fenntartható közösségek stúdió művészeti szekciója

I.helyezett

Egyházi, közösségi tervezés

Szerzők: Cserháti Dániel, Csekei Fruzsina Rita

Konzulens: Kemes Balázs DLA

 

I.helyezett, A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Különdíja

Lélek a Térben

Szerzők: Guo Huini, Prépost Adrienn Anna

Konzulens: Kemes Balázs DLA

 

I.helyezett

A kert leple alatt

Szerző: Gunther Ágota

Konzulensek: Kronavetter Péter DLA, Dr. Halmos Balázs

 

II.helyezett

Melegedőház

Szerzők: Kamasz Klaudia, Varga Boglárka

Konzulens: Kronavetter Péter DLA

 

II.helyezett

Agapé

Szerzők: Berzsák Barna, Kosztya Csilla

Konzulens: Szabó Levente DLA

 

II.helyezett

Közösségi építés – közösségépítés

Szerzők: Tóth Timon, Melcher Márk, Farkas Dániel

Konzulensek: Major Zoltán, Fazekas Katalin DLA, Dr. Halmos Balázs

 

III. helyezett

FORMÁLÓDÓ JÖVŐ

Szerzők: Korompay Örs, Holcsek Tamás, Baksa Zsófia Magdolna

Konzulens: Fejérdy Péter DLA

 

III. helyezett

A múlt körvonalai

Szerzők: Ferenc András, Hosszú Karina Dóra

Konzulens: Fejérdy Péter DLA

 

Dícséret

ABBA SZERETÜNK AMI CSORBA

Szerzők: Szepesi Zsófia, Suri Sára

Konzulens: Fejérdy Péter DLA

 

Metszet folyóirat előfizetés

Adaptatio

Szerzők: Dénes-Árvai Angéla, Máté Manda

Konzulens: Vannay Miklós DLA

 

Középülettervezési Tanszék Különdíja

…pontozat

Szerzők: Skrek Ágnes Zsófia, Berghauer Roland, Zslebics Judit

Konzulens: Fejérdy Péter DLA

 

HK Prezentációs Különdíj

Természetesen – Jelenlét a megtörtségben

Szerzők: Örökös-Tóth Eszter, Hoffmann Eszter Klára

Konzulens: Kemes Balázs DLA

 

RESTART – az Innovatív közösségi terek stúdió művészeti szekciója

 

I.helyezett, a Középülettervezési Tanszék Különdíja

A felejTÉR

Szerző: Kovács Fruzsina

Konzulens: Balázs Mihály DLA

 

II.helyezett, HK Prezentációs Különdíj

Térbeli Idő

Szerzők: Csanády Anna Dorottya, Varga Liza

Konzulens: Balázs Mihály DLA

 

III. helyezett

Lépések a múlt felé

Szerzők: Mudra András László, Kovács Kincső

Konzulens: Balázs Mihály DLA

 

III. helyezett

CoVIDEO

Szerzők: Velinsky Dóra, Soós Zsófia Fruzsina

Konzulens: Balázs Mihály DLA

 

Dícséret

A triázs védelme

Szerző: Tóth Petra

Konzulensek: Bartha András Márk DLA, Szilágyi Norbert

 

Metszet folyóirat előfizetés

Restart a bérházaknak

Szerzők: Huszár Boróka Márta, Gill Blanka

Konzulens: Karácsony Tamás DLA

 

KORTÁRS ÉPÍTÉSZET / ELMÉLET / KRITIKA – a tanszék tudományos szekciója

 

I. helyezett, Octogon folyóirat előfizetés, Magyar Építőművészet folyóirat előfizetés Építészmérnöki Kari Különdíj – tudományos

Referencia nélküli építészet – Valerio Olgiati építészete saját tervezéselméletének tükrében

Szerző: Zacher Bendegúz

Konzulens: Szabó Levente DLA

 

I. helyezett, Octogon folyóirat

A topográfia emlékei:Dimitris Pikionis ösvényei az athéni Akropoliszon

Szerző: Gácsi Zsuzsanna

Konzulens: Szabó Levente DLA

 

II. helyezett, Középülettervezési Tanszék Különdíja, Octogon folyóirat előfizetés

Név nélküli építészet Európában

Szerző: Kustra Vencel

Konzulens: Szabó Levente DLA

 

II. helyezett, Octogon folyóirat előfizetés

Trianon emlékezete, avagy a Nemzeti Összetartozás Emlékhelye

Szerzők: Bánszegi Bíborka, Macsek Kata

Konzulens: Szabó Levente DLA

 

III. helyezett, Octogon folyóirat előfizetés

Pengecsattogás a zsinagógában – Az angyalföldi imaház átalakulása

Szerző: Kiss Bogdán Lemuel

Konzulens: Szabó Levente DLA

 

III. helyezett, Octogon folyóirat előfizetés

A traumatikus múlt nyomában – A nemzetiszocialista időszak építészeti örökségének kortárs értelmezései

Szerző: Léstyán Enikő

Konzulens: Szabó Levente DLA

 

Dícséret, Metszet folyóirat előfizetés

Párhuzamos stratégiák Eladio Dieste, Reischl Gábor és Diébédo Francis Kéré építészetében

Szerző: Farkas Anna Virág

Konzulens: Kemes Balázs DLA

 

HK Prezentációs Különdíj

GANG_beKÖLTÖZÉS – a belső udvarok élete a régi pesti zsidónegyedben –

Szerzők: Molnár Csenge Virág, Somlói-Fazekas Luca

Konzulens: Szabó Levente DLA