TDK 2019

A BME Középülettervezési Tanszéke szeretettel vár minden érdeklődőt a 2019 BME Tudományos Diákköri Konferencián meghirdetett művészeti és tudományos szekcióinak előadásaira. A három szekció bizottságai és előadói 2019. november 12.-én:

ENTER LECHNER

Bizottság: Dévényi Tamás (elnök), Biri Balázs, Kalmár László, Marián Balázs
Titkár: Gyökér András
Helyszín: BME K.213

08.30 Köszöntő

08.40 Kovács Regina, Siska Enikő: Térszekvencia

09.10 Bogáthy Zsolt, Laczka Áron: Lechnerbe kódolva

09.40 Birkás Dorina, Csallai Ádám, Szabó Péter Bálint: Üvegzseb

10.10 Schoblocher Edina, Hegymegi Júla, Malkócs Krisztina: Tér az üveg mögött

10.40 Burányi Fanni, Száraz Anna: Szecesszió és kortárs

11.10 Senánszky Zsófia, Kocsik Eszter: Fényreflexek és üvegcserepek

KORTÁRS ÉPÍTÉSZET / ELMÉLET / KRITIKA

Bizottság: Szentirmai Tamás (elnök), Bun Zoltán, Fazekas Katalin, Kovács Dániel, Wettstein Domonkos
Titkár: Deichler Tímea
Helyszín: BME K.277

09.00 Köszöntő

09.10 Szőke Gyöngyvér: Donald Judd tér kalandjai

09.35 Laczka Áron: Közterek, emlékezet, identitás. Kolozsvár köztereinek identitás-meghatározó szerepe a XX. század és napjaink változásainak tükrében

10.00 Varga Lilla Luca: Neue Nationalgalerie – Egy modern műemlék megújulása

10.25 Léstyán Enikő: Funkció, Forma, Kontextus – Adalékok Léstyán Ernő transzformátorállomásainak mai értelmezéséhez

10.50 Kolossváry Detti: Alternatíva, Hiánypótló kezdeményezések az építész oktatás mellett

11.15 Belkovits László: Időtlen és ideiglenes

11.40 Kulcsár Eszter: Tér/érzékelés – Épített környezetünk látványon túli megismerése és a látássérültek térérzékelése

12.05 Bedő László: A hiba esztétikája egy könyvtár kapcsán

12.30 Ohmacht Petra: Christ & Gantenbein két múzeumépülete: A Zürichi Nemzeti Múzeum és a Bázeli Szépművészeti Múzeum

BUDAPESTI PIARISTA GIMNÁZIUM

Bizottság: Golda János (elnök), Cseh András, Török Dávid
Titkár: Kőhalmy Nóra
Helyszín: BME Középülettervezési Tanszék Közösségi tere (K.299)

09.00 Köszöntő

09.10 Surján Botond, Tóth Soma Péter: Erdő, mező

09.35 Nagy Eszter, Kovács Aliz Zsuzsanna, Horváth Árnika: Kötelék /// Segítő terek

10.00 Suri Sára, Soós Barbara, Szepesi Zsófia: Régi hit + Új tudás = Új hit

10.25 Hernádi Zsombor, Tóth Bence: Piar XXI.

10.50 Soós Zsófia, Jovan Endre: Anyag a térben

11.15 Herbert Nóra, Szvath Réka: Terek karakterisztikája

11.40 Szolga Kata, Chen Ming Rong: Út a folyosóig – Tér a tantermen kívül

12.05 Biró Laura Zsuzsanna, Angelidisz Aphrodite, Kiss Márton: Abiogenezis