OPEN LECTURE /// Andreas Fogarasi: Nine Buildings, Stripped

2021. március 30-án kedden 17.15-től a BME Középülettervezési Tanszék Építészet és emlékezet Stúdiójának meghívott előadója Andreas Fogarasi képzőművész, aki a Középületek kritikai elemzése – A tér emlékezete c. kurzus keretében tart nyílt előadást munkáiról.

Fogarasi a bécsi Iparművészeti Főiskolán folytatott építészeti, majd a bécsi Képzőművészeti Akadémián művészeti tanulmányokat. A bemutatás, a köztéren megjelenő hatalmi viszonyok és az identitás problematikáját, valamint a kultúra és a kollektív emlékezet viszonyát tematizáló videói, fotói, installációi és szobrai a minimalista és konceptuális művészet, valamint az építészeti gondolkodás hatását is mutatják. Bécsben él és dolgozik, de emellett szoros kapcsolatban áll a magyar művészeti szcénával is. A budapesti művelődési házak megváltozott kulturális státuszára és társadalmi terére reflektáló Kultur und Freizeit című videoinstallációjával 2007-ben elnyerte a legjobb nemzeti pavilonnak járó Arany Oroszlán-díjat a Velencei Biennálén. Fogarasi munkái folyamatosan jelen vannak a nemzetközi művészeti színtéren, Nine Buildings. Stripped című önálló kiállítása a bécsi Kunsthalle-ban 2019-ben került megrendezésre.

Az esemény nyitott, arra minden érdeklődőt szeretettel várunk a TEAMS felületén!