Kortárs Építész Műhelyek 2020/2021 ősz

Hirdetmény letölthető itt!

Makett a veszprémi állatkert bővítéséről, építészet: TARKA

Kirajzás- Tanszéki ALUMNI

Kortárs Építész Műhelyek 2020/2021 ősz

Tervező építészként élni alapvetően egy létforma. Mindannyian vágyunk arra, hogy az alkotói munkában kiteljesedjünk. Ez a munka azonban nagyon sokféle lehet és nagyon sokféle körülmény között folyhat. A félév folyamán munkáikról előadó építészekben közös, hogy a Középülettervezési Tanszéken védték meg diplomájukat, innen indult a pályájuk. A meghívottak alapvetően három pályamodellbe sorolhatók. Vannak, akik neves mesterek mellett eltöltött posztgraduális évek után önállósodtak, vannak, akik az egyetem után külföldön helyezkedtek el, és vannak, akik kicsit besorolhatatlanul járják saját útjukat. Minden út nagyon izgalmas és tanulságos lehet mindenki számára, aki ezen a pályán keresi a helyét.

A program még szervezés alatt, a meghívott előadókból a teljesség igénye nélkül:

Breuer Anna (Baumschlager Eberle Architekten)

Holczer Vera (Franciaország, B.A BA Architecture Aménagement)

Kisberzsenyi-Nagy György

Lévai Tamás (Tarka műterem)

Rigó Bálint (Herzog és De Meuron iroda)

Zombor Gábor (Monostudio)

Vargay Ildikó (Svájc, On Architectura)

Az előadások mellett – reméljük a helyzet ősszel már lehetővé teszi – épületbejárásokat is szervezünk, elsősorban budapesti helyszíneken.

A tárgy teljesítése az alkalmakon való részvétel mellett egy kiválasztott épület feldolgozása a hazai középületek honlapon való megjelenéshez megfelelő minőségben.

Az érdeklődő hallgatók a jelentkezés szándékát előzetesen jelezzék Fejérdy Péternek (fejerdy.p@kozep.bme.hu).

A tényleges jelentkezés adminisztrációja a NEPTUN-on keresztül válik majd lehetségessé.

Szeretettel várjunk a kurzus iránt érdeklődőket!

2020. május
Fejérdy Péter DLA