KOMPLEX TERVEZÉS NYITOTT STÚDIÓPREZENTÁCIÓK 2020. jún. 3., 4., 5.

A Középülettervezési Tanszék jún. 3-án, 4-én és 5-én nyílt prezentációkat tart komplex tervezési stúdióinak féléves munkája lezárásaként. A tervüket bemutató hallgatókon és a tervek alakulását kísérő konzulenseken kívül minden érdeklődőt szeretettel látunk!

Fejérdy Péter DLA egyetemi adjunktus, tárgyfelelős

június 3. szerda:

9-12h FENNTARTHATÓ KÖZÖSSÉGEK STÚDIÓ (Sustainable communities studio)

A FENNTARTHATÓ KÖZÖSSÉGEK STÚDIÓ a legkülönfélébb közösségek igényeinek leginkább megfelelő, fenntartható modellekkel foglalkozik, mind az építész lehetséges szerepvállalása, mind a konkrét építészeti megoldások tekintetében. Felelősségünk, hogy olyan közösségi projektek szülessenek, azok tervezési, építészeti sajátszerűségeit kutassuk és oktassuk, amelyek a különféle hátrányos helyzetű vagy éppen más, civil alapon szerveződő közösségek társadalmi jelenlétét, fenntarthatóságát segítik. A szociálisan érzékeny, szolidáris megközelítést jól jellemzi, hogy a tervezés közösségi párbeszédből indul ki, a közösség életéből szorosan következik. Az effajta építészetben kiemelkedően fontos a közösség igényeinek, azok megismerésének és a proaktív, kezdeményező építész-habitusnak a jelentősége.

2020 tavaszán Monor város három helyszínével foglalkoztunk. A három merőben eltérő karakterű területet és feladatot összeköti, hogy a szegregált monori Tabán-telep lakói által is használt közösségi funkciók találhatók itt.

A helyszín: Monor. A programokról részletesebben itt

1. helyszín: Kossuth Iskola
Berghauer Roland
Monostori Fanni
Máté Manda
Makki Boglárka
Varga Kristók

2. helyszín: Ilser-iparterület
Ficsor Enikő

3. Helyszín: Tabán-telep
Halasi Judit
Juhász Dániel
Chromicsek Adrienn
Örökös-Tóth Eszter
Gránássy Sára

Meeting ID: 879 5816 5147
Password: 241222

13-16h ÉPÍTÉSZET ÉS EMLÉKEZET STÚDIÓ (Recollective architecture studio)

Az ÉPÍTÉSZET ÉS EMLÉKEZET STÚDIÓ az egyéni, kollektív és kulturális emlékezet fogalmain keresztül a múlt építészeti rétegzettségével, mintázatával foglalkozik. Az építészet időbeli dimenziója a közösségi építészet kiemelt szempontja, a szűkebb vagy tágabb közösség emlékezetének, identitásának formálódása miatt is. Nem csupán az épített örökség kortárs megközelítései, az emlékművek vagy az épületek, közterek téri-időbeli rétegzettsége tartozik e stúdió fókuszába, hanem az építészeti koncepcióalkotásnak az emlékezés folyamatával való szoros kapcsolata is mindig alkotói nézőpontból közelítve e kérdésekhez.

A helyszín: Budai Vár. A programokról részletesebben itt

1.helyszín: Kapisztrán tér
Burányi Fanni
István Nóra
Pájer Tamás
Szabó Petra
Szladek Katalin
Száraz Anna
Vörös-Grigoriu Eszter

2. helyszín: Táncsics utca 9.
Fucskó Fanni
Gácsi Zsuzsanna
Nyitrai Gellért
Rátgéber László

Meeting ID: 823 2118 1456
Password: 966450

június 4. csütörtök:

9-12h INNOVATÍV KÖZÖSSÉGI TEREK STÚDIÓ (Innovative public spaces studio)

A Középülettervezési Tanszék három tervezési-kutatási stúdiója közül az INNOVATÍV KÖZÖSSÉGI TEREK STÚDIÓ a használati módjában, téri rendszerében folyamatosan és gyorsuló ütemben változó közösségi terek legkorszerűbb kísérleteivel, innovációs lehetőségeivel foglalkozik. Maga a változás többek között az átalakuló közösségi aktivitásokra, a technológia, az építéstechnológia fejlődésére, az egyes épülettípusokhoz kapcsolódó funkcionális igények átalakulására, és a téri-időbeli flexibilitás megjelenő követelményére vezethető vissza. A közösségi építészet innovációja alatt a középületek használati módjának, viselkedésének megújítására vonatkozó legprogresszívebb kísérleteket, kutatásokat és kezdeményezéseket érthetjük.

A helyszín: Veszprém. A programokról részletesebben itt

2. helyszín
Horváth Árnika
Jovan Endre Milán