ÉPÍTÉSZET ÉS KULTÚRA / TERMÉSZET ÉS ÉPÍTÉSZET Könyvbemutató és kiállítás

A BME Építészmérnöki Kar Középülettervezési Tanszéke szeretettel meghívja Önt 2019. június 7-én, pénteken 17 órára a Magyar Építészek Házában (1088 Budapest Ötpacsirta u. 2.) tartandó könyvbemutatóval egybekötött kiállítás-megnyitójára.

Köszöntőt mondanak:
Golda János, Ybl- és Pro Architectura-díjas építész, a Magyar Építőművészek Szövetségének alelnöke és Lévai-Kanyó Judit, a TERC Szakkönyvkiadó vezetője.

Cságoly Ferenc DLA, DSc, Kossuth- és Ybl-díjas építész, professor emeritus Építészet és kultúra I–II. c. kötetét Karácsony Tamás DLA Ybl- és Pro Architectura-díjas építész, egyetemi docens mutatja be. A könyv, amely a könyvbemutató után a helyszínen megvásárolható, a TERC Szakkönyvkiadó gondozásában jelent meg.

A „TERMÉSZET ÉS ÉPÍTÉSZET” c. kiállítást U. Nagy Gábor, Ybl-díjas építész, egyetemi docens (AMI) nyitja meg. A kiállításon a tanszék által felkért építészek (Berecz Tamás DLA, Pro Architectura-díjas építész, Kern Orsolya Pro Architectura-díjas építész, Kisberzsenyi-Nagy György DLA , Pro Architectura-díjas építész, egyetemi tanársegéd, Lévai Tamás DLA építész, Marián Balázs DLA, Ybl- és Pro Architectura-díjas építész, egyetemi docens, Sajtos Gábor DLA, Pro Architectura-díjas építész, Selényi György, építész, Török Dávid DLA, építész, egyetemi docens, Zombor Gábor DLA, építész, főiskolai docens és Zsuffa Zsolt DLA, Ybl- és Pro Architectura-díjas építész), valamint három évfolyam legsikeresebb építészhallgatóinak féléves makettjei láthatók.

Köszöntőt mondanak:
Alföldi György DLA, egyetemi tanár, az Építészmérnöki Kar dékánja
Balázs Mihály DLA, Kossuth- és Ybl-díjas építész, egyetemi tanár, tanszékvezető

Csellón játszik: Barta Gyöngyi építész

A kiállítási installációt készítették: Surján Borbála, Zöldi Sára, Laczka Áron építészhallgatók

Meghívó / Facebook esemény