2020 őszi félév tervezési kurzusainak epreskerti munkái

Elkészült az összefoglaló a BME Építészmérnöki Kar Középülettervezési Tanszék 2020 őszi félév tervezési kurzusainak epreskerti munkáiból.

A Magyar Képzőművészeti Egyetem különleges, egyedi atmoszférájú helyszíne az Epreskert. A műteremépületek, a táji környezet, a használat spontaneitása és a tágabb, városi kontextusban érvényesülő szigetszerűség különleges kollázst eredményeznek itt. Ez az inspiráló helyzet az otthonos közege hosszú évtizedek óta nem csak az itt tanulóknak és oktatóknak, de annak a kísérletnek is, amelyet 2020 őszén a BME Középülettervezési Tanszék különféle kurzusainak keretében valósítottunk meg. A tanszék hallgatói és oktatói a negyed- és ötödéves építészhallgatók egyes tárgyaiban magával a kerttel, annak értelmezésével és használatával, a Domanovszky Endre műteremház átépítésével, vagy helyére új közösségi épület javaslatával egyaránt foglalkoztak. A távolléti oktatás kényszerűen elviselt következményei mellett is intenzív közös munka eredményeiből nyújt válogatást ez a kiadvány. Ezúton szeretnénk köszönetet mondani Csanádi Judit DLA, Szegedy-Maszák Zoltán DLA és Sugár János DLA professzoroknak, a félév előkészítésében nyújtott önzetlen segítségükért, és a közös konzultációs alkalmakon való inspiráló részvételükért, hozzászólásaikért.

A kiadvány itt tekinthető meg.

A Fugában megrendezett kiállításról itt lehet többet megtudni.

Az esemény megnyitójáról készült videó pedig itt tekinthető meg.